воскресенье, 23 марта 2014 г.

Ура! Канікули!
Шановні батьки!
Ваші діти пішли на весняні канікули. 
З ними була проведена бесіда про безпечну поведінку на канікулах. Прослідкуйте, будь ласка, за правильним повноцінним відпочинком. Забезпечте перебування на свіжому повітрі, заохочуйте до рухливих ігор, відволікайте від
 компютерів та планшетів. Підключайте до посильної роботи вдома. Допоможіть дитині виробити правило - читати щодня.
Гарного та безпечного відпочинку!
В школі ми їх чекаємо 31 березня. 
"Писанковий рай"

В школі проходить конкурс обласного рівня на кращу писанку.

  В родині Троценко Лізи відкрили сімейний підряд. Тато виготовив  яйце з дерева, мама розмітила візерунок, а Ліза допомагала прикрашати бісером.  Вийшла чудова писанка! 

Нею помилуватися заходять школярі з інших класів.
 Щиро дякую родині Троценко! 

Як приємно, коли батьки не стоять осторонь від шкільного життя дитини!  




вторник, 18 марта 2014 г.


З Днем народження!




Сьогодні Нікітенко Софійка відзначає свій День народження. В класі її привітали однокласники. Вони побажали рости здоровою, гарною та щасливою. 
Я приєднуюсь до побажань. 
Рости,  Сонечко, хорошою дівчинкою на радість всій твоїй великій родині!

воскресенье, 16 марта 2014 г.

Місячник боротьби з туберкульозом.

   24 березня оглошено днем боротьби з туберкульозом.

Це небезпечне та важке захворювання. Часто люди вважають, відчуваючи слабкість, що вони просто перевтомилися або у них простуда.

     Туберкульоз - інфекційне захворювання, викликане збудником (паличкою Коха). Частіше за все зараження проходить повітряно-крапельним шляхом. Хворий з "відкритою" формою туберкульозу при кашлі виділяє в повітря разом з крапельками макроти або слини паличку Коха. Людина, яка знаходиться поряд і вдихає ці заражені краплі, може бути інфікованою .Найбільш вразливі до цієї хвороби люди з низьким імунітетом.

 Симптоми захворювання туберкульозом:

  •  кашель більше 2-3 тижнів;
  • кров у макроті, яка виділяється при кашлі;
  • підвищена температура без явних причин більше 5-7 днів;
  • важке дихання та біль в грудях;
  • зниження ваги тіла;
  • відсутність апетиту;
  • постійна слабкість, пітливість, особливо вночі.

   Та захистити себе можна. Відповідно до "Закону України "Про боротьбу з туберкульозом" дітям проводять профілактичні щеплення. Слід відмовитися від шкідливих звичок (алкоголь, куріння, наркотики). Дотримуватися правил особистої гігієни. Налагодити повноцінне та раціональне харчування з достатнім вмістом вітамінів та мінералів для підтримки імунітету.
Корисним також буде заняття фізкультурою, загартовуванням. Слід уникати перевтомлень та негативних емоцій, розумових та фізичних перевантажень.

Про все це розповіла учням колишня учениця нашої школи, а тепер лікар-фтізіатр в м. Запоріжжі Куркула Світлана Анатоліївна. Вона завітала в гості до матусі (Залужної Тетяни Михайлівни) і з задоволенням провела заняття з малюками. За що ми їй дуже вдячні.


 Будьте здорові!   Бережіть своє життя!


суббота, 15 марта 2014 г.

До 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка

До цієї знаменної дати готувалася вся школа. В приготування свята вчителі української мови вклали всю душу. В гарно прибраній залі ніде було яблуку впасти.  Програма свята була дуже насиченою.

Глядачі з задоволенням слухали виступ бандуристів музичної школи, виступи вчителів-мовників, учнів старшокласників. Багато цікавої інформації дізналися про життя Тараса з презентації бібліотекаря школи.

Та найбільше були зацікавлені учні нашого класу як виступить наш Максим Лісняк. Йому випала честь зіграти в виставі маленького Тарасика. Хвилювалися ми даремно. Перед виступом Максимко пообіцяв: "Я вас не підведу". І справді зі своєю роллю він справився добре. Молодець, Максимку!



среда, 5 марта 2014 г.



Шановні матусі та дівчатка ! 
Щиро вітаю Вас  з  Міжнародним жіночим святом
8 Березня!
Бажаю щастя і тепла, 
          Весняної усмішки сонця. 
  Щоб доля світла увійшла 
До Вашого віконця. 
  Хай навкруги цвіте краса 
Та небо буде ясним.
 І щоб життя було у Вас
       Щасливим і прекрасним! 

Привітання для бабусь 

Хай ваша молодість вертається із кожною весною,
Хай наповняє душу радість іще сотню літ,
Із 8 березня Вас обіймають та цілують внуки,
Ви їхня гордість,їх родинний цвіт!


понедельник, 3 марта 2014 г.





Історія виникнення свята 8 Березня

Історія виникнення свята 8 Березня бере свій початок ще у Древньому Римі. Саме тоді і там вже існував день, який відзначали Матрони. Цього дня матрони ( вільно народжені жінки), що знаходяться у шлюбі, отримували від своїх чоловіків подарунки, були оточені любов'ю та увагою. Навіть рабині також отримували подарунки і їхня хазяйка дозволяла невільницям цього дня відпочивати.


Через століття жінки зважилися змінити світ і стати рівноправними з чоловіками. Широкого поширення набула версія, згідно якої традиція відзначати Міжнародний жіночий день 8 березня була покладена демонстрацією, яку провели 23 лютого (8 березня) 1857 року робітниці текстильної промисловості і фабрик по пошиттю одягу в Нью-Йорку на знак протесту проти жахливих умов праці і низької заробітної плати. Їх вимогами були: 10-годинний робочий день, сухі та світлі робочі приміщення, рівну з чоловіками зарплату. Працювали у той час жінки по 16 годин на добу, отримуючи за свою працю гріш. 8 березня 1908 року в Нью-Йорку 15 000 жінок вийшли на демонстрацію, вимагаючи підвищення зарплатні та надання виборчого права. 



У 1910 році на Міжнародній конференції жінок соціалістів в Копенгагені Клара Цеткін виступила з пропозицією про святкування Міжнародного жіночого дня 8 березня, яке прозвучало, як заклик до всіх жінок світу включитися в боротьбу за рівноправ'я. Відгукуючись на цей заклик, жінки багатьох країн включаються в боротьбу проти убогості, за право на працю, пошану своєї гідності, за мир. Тоді більше мільйону чоловіків і жінок взяло участь в маніфестаціях. Окрім права обирати і займати керівні пости, жінки добивалися рівних виробничих прав з чоловіками.
Жіночі демонстрації 23 лютого (8 березня за новим стилем) 1917 року стали початком Лютневої революції. 
З часом свято втрачає політичне забарвлення і стає одним з небагатьох неполітичних свят. З 1966 року, відповідно до Указу Президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1965 року, Міжнародний жіночий день став святом і неробочим днем. З ініціативи феміністичних організацій це свято святкують також і на Заході.
Цікаво, що православна церква не визнає свята 8 березня з огляду на його політичне походження.
Святкують Міжнародний жіночий день і в країнах СНД: у Росії, Грузії, Туркменії,Казахстані, Киргизії, Молдавії, Таджикистані, Азербайджані, Україні, Білорусії як Міжнародний жіночий день; у Вірменії його відзначають 7 квітня як День материнства і краси. у Узбекистані як День матері.
ВИСНОВОК:
Яка б цих версій не була вірною, ідея святкування дня жінки - чудова!



суббота, 1 марта 2014 г.

Орієнтовний режим дня для учнів початкових класів
7.00 – 7.30 пробудження, підйом, ранкова гімнастика, водні процедури, ранковий туалет, прибирання ліжка
7.30- 7.50 – сніданок
7.50 – 8.15 – дорога до школи
8.15 – 12.30 заняття в школі
12.30 – 13.00 – повернення зі школи
13.00 – 13.30 – обід
13.30 – 14.30 – післяобідній відпочинок
14.30 – 16.00 – перебування на повітрі
16.00 — 17.30 – виконання домашніх завдань (через кожні 30—35 хвилин — перерви на 5—10 хвилин). Під час першої перерви — підвечірок
17.30 – 19.00 – перебування на повітрі, заняття у спортивних гуртках
19. 00— 20.30 – вечеря, заняття улюбленими справами
20.30 — 21.00 – підготовка до сну
21.00 – 7.00 – сон 
З першим днем весни!


КІТ, ЗИМА ТА ВЕСНА

Іде кіт через лід
Чорнолапо на обід.
Коли чує він — зима
Його біла підзива:
Ти чого йдеш через лід
І лишаєш чорний слід?
Бо я чорний,— каже кіт,—
Я лишаю чорний слід,
Коли ж біла ти сама,
То білій тут дотемна! —
І пішов кіт через лід
Чорнолапо на обід.
Стала зимонька сумна:
За котом ішла весна!